liga - o 5.místo

02.09.2009 21:07
O 5.místě se v zápase Žalkovice - Kyselovice rozhodovalo až v závěrečném supertiebreaku.

Hosté přijeli jen se třemi hráči, což znamenalo změnu v pořadí zápasů.
K úvodní dvouhře nastoupili Dalibor Neřád a Stanislav Sobek. První, téměř desetiminutový gam sliboval vyrovnaný boj, ale nakonec zápas vyzněl jednoznačně pro Staňu Sobka, který vyhrál 6:1 a 6:2.
Současně s tímto zápasem probíhala čtyřhra Kavan, Zavadil - Říkovský ml., Říkovský st. Tam se pro změnu zápas od začátku vyvíjel jednoznačně pro domácí. Až za stavu 6:1 a 4:1 přišlo drobné zaváhání. Druhý set nakonec skončil přeci jen 7:5 pro domácí a tak po dvou zápasech byl stav nerozhodný 1:1.
O vítězi tak rozhodovala až závěrečná čtyřhra. Do ní lépe vstoupili domácí Hejč, Neřád, kteří první set nad dvojicí Říkovský st., Sobek vyhráli 6:3. Druhý set naopak dokázali vyhrát hosté 6:4. Kvůli blížící se tmě by se třetí set už celý neodehrál a tak o vítězi musel rozhodnout supertiebreak. Ten pro sebe výsledkem 10:2 získali Hejč s Neřádem a zajistili tak Žalkovicím konečné 5.místo.

Žalkovice - Kyselovice   2:1
Neřád - Sobek   1:6, 2:6
Kavan, Zavadil V. - Říkovský ml., Říkovský st.   6:1, 7:5
Hejč, Neřád - Říkovský st., Sobek   6:3, 4:6, 10:2